2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!
Під таким девізом 2 лютого відзначаємо Всесвітній день водно-болотних угідь.
Саме у цей день, 50 років тому, було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя.
Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.
Для припинення втрат водно-болотних угідь та зберігання існуючих, а також для привернення уваги до проблем цих унікальних екосистем, у 1971 році було підписано Рамсарську конвенцію. Рамсарська конвенція – перша глобальна угода з охорони та збереження природних ресурсів.
В Україні на сьогодні є 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,545 тис. га.
В Житомирській області розташоване водно-болотне угіддя міжнародного значення «Поліські болота», яке включає в себе дві різні ділянки: ділянку верхових і перехідних боліт «Міроші» та ділянку перехідних-низинних боліт в заплавах малих річок Болотниці і її притоки Жолобниці, що розташовані в с.Селезівка, Овруцького району Житомирської області.
Угіддя знаходиться у межах природоохоронної території і тому тут здійснюються лише наукові дослідження, природоохоронні заходи, включаючи протипожежні заходи і санітарні рубки.
Територія угіддя площею 2 145 га повністю входить до складу Поліського природного заповідника площею 20 104 га. Угіддя знаходяться у межах природоохоронної території і тому тут здійснюються лише наукові дослідження, природоохоронні заходи, включаючи протипожежні заходи і санітарні рубки.
Пропонуємо переглянути матеріали з нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1nlsDBhzrfrNTgzLf3VSWNzecTIcdi9uN